Онлайн-зустріч керівників обласних федерацій веслування
НовиниЗа ініціативи президента ФКУ Ігоря Слівінського, 29 червня в режимі онлайн було організовано спільне засідання керівників обласних федерації. Подібний захід було організовано вперше за останні більш, як 10 років.
«Оскільки, через російське вторгнення в Україну, зараз ми спілкуємось дуже мало, було вирішено зробити такий захід для того, щоб всі члени нашої федерації мали змогу обговорити певні проблеми чи виклики сьогодення та бути в курсі подій «на місцях» - прокоментував подію Ігор Слівінський. |
Розпочалось засідання з повідомлень про стан наших спортивних баз в країні. Через військову агресію вже на сьогоднішній день маємо руйнування кількох веслувальних об’єктів. Так, В’ячеслав Ніколаєв повідомив присутніх про нанесення збитків спортивним базам Миколаєва. Від ракетного удару росії по обласному центру, постраждали чотири бази. А на базу «Динамо» «прилетіло» майже точним попаданням – мабуть «важливий військовий об’єкт»… Також, ще раніше було відомо про дуже серйозні руйнування бази в Чернігові.
Наголосили на необхідності збору інформації про руйнування спортивних баз, щоб бути готовими до їх відновлення чи відбудови.
Озвучено, що через війну з росією 17,5 млн.грн «зависли» на недобудованому каналі в Тернополі... А спортивна школа в Добротворі була готова наприкінці лютого розпочати роботи з реконструкції бази в програмі «Велике будівництво»... та, на жаль, не склалося.
Загроза руйнувань залишається високою в кількох областях України. Так, за словами Миколи Баранова "в Дніпрі…постійні прильоти, дозвіл про вихід на воду отримали два тижні тому і лише в обмеженій акваторії. Також сьогодні проблематично підтримувати веслувальний канал, хоч і ведуться певні роботи з утримання його в належному стані".
Далі президент ФКУ звітував перед колегами про роботу керівництва федерації з часу обрання (прим.- пройшло трохи більше півроку). Повний текст звіту можна переглянути за посиланням: ЗВІТ ПРЕЗИДЕНТА ФКУ
Цікаво, що існує певний розподіл обов’язків між віце-президентами…
Перший віце-президент: Олексій Власов опікується роботою федерацій східних областей: (Харківська обл., Полтавська обл., Донецька обл., Дніпропетровська обл. та Запорізька обл.) а також, відповідає за документообіг, дотриманням юридичних норм, статусу ФКУ.
Віце-президент Андрій Маслюк веде роботу у західному регіоні України (Ів-Франківська, Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області) та займається міжнародними відносинами і питаннями збірної команди України.
Віце-президент Микола Баєвський опікується федераціями центральних областей України (Сумська, Чернігівська, Черкаська, Київ, Київська, Житомирська, Вінницька області), а також відповідальний за матеріально-технічне забезпечення спортивних баз та устаткування на території України.
Віце-президент: В’ячеслав Ніколаєв піклується федераціями південної частини України (Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області) та займається удосконаленням роботи ДЮСШ.
На початку роботи нового складу ФКУ, виникало багато різноманітних викликів, серед яких "переоформлення керівного складу федерації в органах юстиції..., що зайняло майже 2 місяці, але без цього, ми були практично паралізовані в плані роботи з офіційними документами. Потім такий самий шлях чекав і переоформлення розрахункового рахунку в банку (півтора місяці)..
"І як тільки, ми владнали документацію і отримали змогу втілювати та реалізовувати плани з вдосконалення роботи ФКУ, настав ранок 24 лютого" - згадує Слівінський. |
Далі президент ФКУ розповів, що вдалося налагодити співпрацю з міжнародними інституціями. В першу чергу, ICF та її президентом Томасом Конєцко, який реально перейнявся проблемами українців через військове вторгнення росії і з самого початку війни організував допомогу Україні. В своїх закордонних поїздках керівництво ФКУ вже встигло зустрітись і подякувати представникам та організаціям Польщі, Румунії, Болгарії та багатьом іншим за підтримку наших спортсменів…
До речі, майже тримісячне перебування українських спортсменів в Румунії, Болгарії, Польщі, Італії, Литві, Естонії, Молдові було повністю за рахунок місцевих клубів та урядів. Хоч і зараз існує невизначеність компенсації фінансування деяких спортивних клубів від урядів їх держав. |
Завершилась доповідь про міжнародну співпрацю оголошенням домовленості щодо прийому нашої делегації на Чемпіонаті світу в Галіфаксі. Канадська федерація запевнила, що бере на себе всі витрати з перебування нашої збірної у Канаді. Українцям потрібно лише прибути в Галіфакс, решта забезпечать господарі.
В продовження теми чемпіонату світу в Канаді, головний тренер озвучив своє бачення складу збірної на участь у цих змаганнях, яке багато в чому відрізняється від думки Виконкому ФКУ.
До речі, Ігор Нагаєв в своїй промові демонстративно використав російську мову... Цікаво, як він буде пояснювати своє небажання дотримуватись Закону про мову своєму керівництву та представнику Уповноваженого із захисту української мови? |
Генеральний секретар ФКУ Олександр Мостовенко поділився своїми проблемами щоденної клопіткої роботи генерального секретаря… і закликав обласні федерації до активної співпраці в розвитку нашого виду спорту. Це стосується і розробки пропозиції внесення змін до Єдиної спортивної класифікації і внесення змін до Правил змагань з веслування в Україні тощо... Стосовно змін до Класифікації, то було запропоновано проявити ініціативність в цьому питанні, оскільки від нього залежить присвоєння розрядів та звань у веслуванні.
Зустріч показала, що всі цікавляться та переживають за збірну команду України, як юних так і дорослих спортсменів, їх підготовку та виступ на міжнародних змаганнях.
В цьому контексті Ігор Слівінський подякував президентам Тернопільської та Івано-Франківської федерацій Віктору Кузяку та Віктору Вінтоняку за особливу допомогу в підготовці юніорської збірної до Чемпіонату Європи серед юніорів та молоді |
Щодо відбору на Чемпіонат світу серед юніорів та молоді, мається на увазі пропозиція проведення контрольних стартів, президент ФКУ провів поіменне опитування і отримав повну підтримку від керівників обласних федерацій в питанні необхідності проведення в деяких видах відбіркових контрольних стартів до Чемпіонату світу серед юніорів та дорослого Чемпіонату Європи. Навіть прозвучала репліка від учасників конференції: «Тут зібралася майже вся Україна… і хоче провести контроль, тому має бути відповідне звернення до ММСУ і тоді подивитись, як державний орган підтримує громадськість в нелегкі часи воєнного стану через російське вторгнення…».
Підняли проблему проведення національних змагань в Україні через воєнний стан. Можливо у вересні вдасться провести два чемпіонати України (серед дорослих та серед юніорів), щоб принаймні сформувати національну збірну на 2023 рік. Однак для цього потрібні безпечні умови.
А ще обговорили можливості безпечних тренувань та використання інфраструктури західних областей для цього, оскільки "перезимувати може бути досить проблематично в деяких регіонах, особливо в наближених до бойових дій".
Також від одного з голів обласних федерацій прозвучало питання необхідності посади тренера з резерву збірної, який би займався виключно "долею молодих спортсменів". Разом з тим, треба, щоб Міністерство, все таки, брало до уваги пропозиції громади.
Загалом в зустрічі взяли участь керівники та представники обласних федерацій веслування:
- Запорізька – Олексій Власов (перший віце-президент ФКУ)
- Дніпропетровська – Микола Баранов
- Полтавська – Тетяна Кострома
- Тернопільська – Віктор Кузяк
- Львівська – Андрій Маслюк (віце-президент ФКУ)
- Івано-Франківська – Віктор Вінтоняк
- Чернівецька – Олена Осипенко
- Черкаська – Сергій Лесь
- Одеська – Сергій Чернишов
- Миколаївська - В'ячеслав Ніколаєв
- Херсонська – Олексій Мотов
- Донецька – Валентина Кримская
- Хмельницька – Наталія Жиляєва
- Харківська – Ігор Гармаш
- Чернігівська – Микола Баєвський (віце-президент ФКУ)
- Житомирська - Олександр Мостовенко (за дорученням)
Крім того працювали на засіданні Богдан Балабан (голова колегії суддів ФКУ) та Ігор Нагаєв (головний тренер збірної команди України).