Новини

08 August 2022 | 09:00

2022 ICF CANOE SPRINT AND PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS.

Підсумки виступів української збірної.

Загалом в Чемпіонаті світу в Галіфаксі взяли участь 17 спортсменів збірної команди з веслування на байдарках і каное та 5 спортсменів збірної команди параканое України. У підсумку команда посіла 4-те загальнокомандне місце в медальному заліку (сумарний результат спринту та параканое).

Збірна з параканое посіла 2-е загальнокомандне місце. П'ятеро спортсменів стартували в 6-ти головних фіналах. В результаті завоювали дві золоті та одну срібну нагороду.

Чемпіонами світу 2022 стали МАРИНА МАЖУЛА та МИКОЛА СИНЮК. Срібним призером - ВЛАДИСЛАВ ЄПІФАНОВ.

Головний тренер з параканое В'ячеслав Загреба: "Без перебільшення, це був найскладніший час для підготовки національної збірної команди України з параканое до чемпіонату світу 2022... Незважаючи на складнощі і перепони, наша команда на спортивному фронті гідно представила нашу державу і здобула друге загально-командне місце в медальному заліку серед 26 країн світу".

Збірна команда України з веслування на байдарках і каное посіла загальнокомандне 7-е місце серед 56-и країн.

17 спортсменів України стартували в 17-ти видах програми. Результат: 13 головних фіналів (А), 3-и фінали В, один аут. Завоювали 2 золоті, 1 срібну та 2 бронзові медалі.

Представляємо всіх призерів та їх тренерів

Дворазовою чемпіонкою світу 2022 року стала ЛЮДМИЛА ЛУЗАН (сьогодні представляє Полтавську обл., особистий тренер Микола Мацапура, перший тренер Сергій Батуманкоєв, Івано-Франківська обл.)

До своїх золотих медалей Людмила додала срібну нагороду в каное-двійці з АНАСТАСІЄЮ ЧЕТВЕРІКОВОЮ (сьогодні Житомирська обл., тренер Юрій Чебан, перший тренер Василь Цеховліс, Херсонська обл.)

Бронзовими призерами стали два чоловічі екіпажі.

Байдарка-четвірка:

ОЛЕГ КУХАРИК (сьогодні Полтавська обл., тренери – Олександр Сімонов, Олена Мацапура, перший тренер – Віктор Димедюк, Миколаївська обл.)

ДМИТРО ДАНИЛЕНКО (Вінницька обл., тренер – Світлана Сергун, перші тренери – Володимир Джига, Олександр Коряк)

ІГОР ТРУНОВ (сьогодні Полтавська обл., тренери - Володимир Бойко, Вінницька обл., перший тренер – Григорій Коломоєць, Дніпропетровська обл.)

ІВАН СЕМИКІН (Київська обл., тренер – Олексій Семикін)

Каное-четвірка:

ВІТАЛІЙ ВЕРГЕЛЕС (Львівська обл., тренери Роман Бундз, Андрій Маслюк, перший тренер Володимир Дець)

АНДРІЙ РИБАЧОК та ЮРІЙ ВАНДЮК (обидва - Волинська обл., тренери – Федір Семенюк, Роман Повх, перший тренер – Василь Прохорук)

ТАРАС МІЩУК (сьогодні Полтавська обл., тренер Олена Мацапура, перший тренер – Олександр Павлюк, Рівненська обл.)

Крім того в головних фіналах змагались:

Байдарка-двійка 200м - АНАСТАСІЯ ГОРЛОВА  (Львівська обл.) та ЛЮДМИЛА КУЛІНОВСЬКА (Миколаївська обл.) - 6 місце