logo
Чемпіонат України серед юніорів та молоді. Умань-2024

Чемпіонат України серед юніорів та молоді. Умань-2024

Новини

29 May 2024 | 14:40

22-27 травня в м.Умані пройшов Чемпіонат України з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років.


Змагання прокоментував головний суддя цих змагань Олександр Мостовенко, який також є Генеральним секретарем Федерації каное України.

 

Про мету проведення цього чемпіонату

- Окрім традиційної першості країни та розіграшу чемпіонських титулів в цих вікових групах, змагання були відбірковими до складу збірної команди України для участі в чемпіонаті Європи та світу серед юніорів та молоді. Нагадаю, що «Європа» пройде в Братиславі (Словаччина) наприкінці червня, а «світ» - в болгарському Пловдиві в липні.

- В нашому чемпіонаті взяли участь 363 спортсмени, які представляли 25 команд з 21 області нашої країни та міста Києва.


Про рівень підготовленості спортсменів та конкуренцію

- На цих змаганнях було достатньо хороше представництво - найкращі молоді спортсмени країни. Це той резерв, який буде готуватись вже до Олімпійських ігор наступних років.

- Учасники показали непогані результати, незважаючи на не зовсім сприятливу погоду та сильний вітер. Але найкращі перемогли і потрапили до складу збірної України. Якщо все буде гаразд, то команда поїде і боротиметься за медалі європейської та світової першості.


Чи зможуть спортсмени, котрі відібрались до збірної, достойно представити Україну?

- Думаю, гарно має бути представлена група каное чоловіча і жіноча… і молодь і юніори. Видно було, що спортсмени добре підготовлені і маємо надію, що ще "додадуть"… Якщо брати за видами, то…

- Байдарка чоловіча: вже знайомі нам прізвища Волошин, Лисяний, Платаш, Браташ, Брезіцький … На олімпійській дистанції 500м перемогла двійка Платаш/Лисяний – це ті, які брали участь в олімпійському ліцензійному відборі… Серед юніорів явно виділявся Лупін – байдарочник з Миколаєва. Він переміг в одиночках, двійці та четвірці…

- Каноїсти: дуже потужна когорта спортсменів – Кузик, Четвертак, Савчин, Борсук. Серед юніорів - Верблюд, Пристай

- Каноїстки: Ірина Федорів – перемогла в одиночці і в двійці. Вона призерка міжнародних змагань минулих років… і взагалі, боролась з нашими дорослими чемпіонками на Кубку України. Також є хороші спортсменки, такі, як Путніна, Смиловенко, Дежицька… Неділько та Шворак – переможці на 200м та олімпійській 500м серед юніорок… Софія Жушман перемогла в одиночках на 200 та 500м…

- В байдарці жіночій серед молоді – ледь не краща ситуація, ніж в дорослих. Достатньо хороших спортсменок, щоб формувати резерв збірної. Сталінова, Рибак, Дяченко, Дячук, Мунтян, Поцюрко… Сніжана Сталінова та Діана Рибак взагалі повигравали все, що можна – зібрали все золото жіночої програми на цьому Чемпіонаті України.

- Серед юніорок можна відмітити Семикіну, Фесун, Цомпель, Ліщину, Нестеренко… Варвара Семикіна виграла всі одиночки. Гарна техніка веслування, має відчуття води... Дівчинка показала, що може працювати. Десь нагадала мені Інну Осипенко-Радомську – невеличка, але роботяща…


- Тож тренерам резерву збірної України є з чим працювати. Головне завдання як Федерації каное України так і Міністерства молоді та спорту України - збереження та розвиток резерву.


Про команди-учасниці

- Сьогодні, в умовах війни, через постійні обстріли в багатьох областях України важко тренуватись. В деяких взагалі неможливо через воєнні дії чи заборону виходу на воду... Херсонська, Запорізька, Донецька, Харківська області…

- Багато фахівців переїхали подалі від лінії бойових дій. Всі, хто вирвався живий з окупованих територій, працюють в тих регіонах де їм дали можливість. Наприклад, в Умані (але в Херсонській обласній ШВСМ) працюють херсонські фахівці Олександр Колибельніков та Світлана Давидова. Вони з Олешок і тривалий час були в окупації…

- Група тренерів з Харківської області, разом з президентом Харківської федерації веслування Ігорем Гармашом, перебазувались до Білої Церкви та продовжують тренувати… Навіть проводять набори новачків…

- А от з тих районів, де безпечніше, приїжджають великі групи. Наприклад, Полтавська, Львівська та Волинська області привезли повні команди. Ці області й здобули перемоги в командному заліку: Полтава – 1-е місце, Львів – 2-е, Волинь – 3-е.


Про труднощі сучасного суддівства

- Сьогодні змагання в Україні відбуваються в умовах війни. Через повітряну тривогу дуже часто заїзди призупиняють та переносять. Так було і на цьому чемпіонаті - в перші дні переносили старти по два-три рази. Добре, що хоч цього разу обійшлось без відміни змагань, бо якщо тривога тривала, то можливе навіть перенесення стартів на наступний день або відміна зовсім.

На випадок тривоги всі спортсмени виходять з води і йдуть в сховища чи безпечні місця, які визначено місцевою владою Умані.


- Умань взагалі – це наша паличка-виручалочка. Місцева влада дуже сильно допомагає, всіляко підтримує і вболіває за веслування. Перш за все це очільник міста Умані Ірина Плетньова та перший заступник міського голови Олег Ганіч. Цього разу на наші змагання навіть завітав член НОК України Олександр Крикун. Подякував за гарну роботу. Був приємно вражений рівнем організації. А ще мали розмову про участь наших веслувальників в Олімпійських Іграх в Парижі. 



- Також є технічні питання: в Умані немає стартової установки. Сьогодні на систему «старт-фініш» бракує фінансових можливостей і в міністерства і, тим паче, у місцевої влади. Тож ми працюємо по-старому: з тримачами на старті та підручними засобами на фініші… Кожен старт і фініш забезпечувався фото та відео-фіксацією. Технічні можливості заміщаються людьми і їх здібностями. Хочу відмітити місцевих тренерів, таких, як Ольга Ремез, Володимир Іщенко та й інші, котрі докладають максимум зусиль в організації змагань, роблять все, що можна на своєму рівні…


Про поповнення в суддівській команді

- Нещодавно, за ініціативи Колегії суддів, ФКУ провела навчання суддів - вперше за багато років було проведено навчальний семінар. Тепер більше 30-ти нових суддів, які за результатами навчання отримали сертифікати та суддівські категорії, матимуть можливість залучатись до суддівства національних та місцевих змагань.


Про анонси змагань

- ФКУ ще на початку повномасштабного вторгнення прийняла рішення: задля безпеки учасників не анонсувати місця та дату проведення всеукраїнських змагань. Існує небезпека відслідкувати геолокацію в соцмережах та направити туди російські ракети. Ми всі пам’ятаємо минулорічний Кубок України в Умані, коли в останній день змагань «прилетіло» по місту… Шкода, що цього не всі дотримуються і продовжують публікувати світлини в реальному часі.



Технічні результати Чемпіонату України з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років доступні в розділі ЗМАГАННЯ

Вітання іменинникамAssistance to Ukrainian Canoeing CommunityTest Реклама

Інформаційний бюлетень!

Підписуючись на розсилку, Ви забезпечуєте собі оперативне отримування найбільш важливої інформації, що розміщується на сайті.

facebookyoutubeinstagram